Помощникът на Херо: Резултатът е голям, но не беше никак лесно

снимка: chernomoretz.bg

Помощник треньорът на Черноморец Петър Колев остана доволен от изразителната победа с 4:0 при гостуването на Калиакра в морското дерби от от отложения 16-и кръг в А група. Той каза, че отборът му е стигнал трудно до успеха, въпреки че резултатът говори друго. В Каварна "акулите" бяха водени от Колев, защото старши треньорът Димитър Димитров-Херо изтърпява наказание.

Петър Колев добави, че за подценяване на домакините изобщо не може да се говори. След загубата от Локомотив в Пловдив (2:0) и равния мач с Берое (2:2) в БУргас, върху играчите се е струпало повече напрежение. То се появило заради изискването на всяка цена да спечелят трито точки в този мач, оттам е дошъл и брака в действията им до почивката.

"Резултатът е голям, в наша полза, но не беше никак лесно да стигнем до него. Особено през първото полувреме изпитахме определени трудности - приспособяване към терена, към топката и в отиграванията ни имаше доста брак.

На полувремето проведохме разговор с футболистите, мисля, че се успокоиха, заиграха по-уверено с топката и оттам дойде резултата и по-добрата ни игра през второто полувреме", коментира помощник треньорът на Черноморец.