Радостин Стойчев награди волейболистите от Volley Mania

Отборът на Георги Рандев и Цецко Цветанов спечели четвъртия турнир по плажен волейбол от веригата Beach Volley Mania 2011. Двамата се наложиха с 2:0 (21:17, 21:15) над Велислав Филипов и Антон Стефанов. Новите шампиони бяха наградени от селекционера на българския национален отбор Радостин Стойчев. Специалистът остана впечатлен от ентусиазма на състезателите и от броя на отборите. В турнира се включиха 24 двойки, което е рекорд за сезона в любителската лига.

"Много се радвам, че има такъв интерес. Аз самият много обичам да играя плажен волейбол и с удоволствие бих се включил, но това е единственият ни свободен ден", каза с усмивка Стойчев. Той си поговори с волейболистите и обеща да съдейства за подобряването на условията. Селекционерът на България връчи на най-добрите отбори медалите, а победителите получиха шампионската купа и чек за 240 лева.

За Рандев това е втори пореден финал след този в Албена, където заедно с брат си Ради спечелиха сребърните медали. На финала той и Цветанов надиграха убедително шампионите от турнирa в Козлодуй за сезона Филипов и Стефанов, които от своя страна допуснаха доста непредизвикани грешки.

До третото място стигнаха младите Милан Миланов и Виктор Костадинов. Двамата спечелиха мача за бронзовите медали, тъй като Иван Душков и Стоян Георгиев не успяха да завършат двубоя, заради контузия на Душков. Миланов и Костадинов показаха отлично ниво и спечелиха симпатиите в първото си участие в Beach Volley Mania 2011. В надпреварата на игрищата на НСА имаше още четири двойки, съставени от волейболисти на юношеските школи на клубовете.

Следващите два турнира от Beach Volley Mania 2011 са в Пловдив (13 и 14 август) и в София на игрищата на НСА (27 и 28 август).