Радо Стойчев започна с победа над Куба с 3:1 гейма

снимка: fivb.org

Българският национален отбор по волейбол постигна победа с 3:1 гейма на Куба в контролен мач, игран във Варна. Селекционерът на България Радостин Стойчев започна срещата с Андрей Жеков, Матей Казийски, Владимир Николов, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, Тодор Алексиев и либеро Владислав Иванов, предаде БТА.

Домакините спечелиха безпроблемно първия гейм. В началото му след две равенства в резултата, последното при 5:5, първото техническо прекъсване дойде при резултата 8:5 за България. Отличната игра на националите ни продължи и след това, а при второто техническо прекъсване преднината на домакините бе 7 точки - 16:9.

Отпускане на играчите на Радостин Стойчев в края на гейма позволи на кубинците да реализират 5 безответни точки и да намалят пасива си на само 2 точки, но в крайна сметка България чрез Теодор Тодоров успя да вземе първата част с 25:22.

Втората част започна доста по-оспорвано. След няколко изравнявания в резултата при първото техническо прекъсване кубинците имаха аванс от 1 точка - 7:8. Гостите играеха по-добре и използваха максимално грешките, които допусна националният ни отбор и при второто прекъсване преднината им вече бе 5 точки - 11:16. След прекъсването домакините успяха да реализират три поредни точки и намалиха изоставането си. Независимо че успяха да намалят пасива си само на точка българите допускаха много индивидуални грешки и Куба взе гейма с 19:25.

Третата част бе много оспорвана. След няколко равенства в резултата, последното при 4:4, гостите заиграха по-добре и при първото прекъсване водеха с 8:6. Домакините обаче успяха да изравнят при 11 равни, след което поведоха, а при второто прекъсване преднината им бе 3 точки -16:13. Гостите изравниха при 17:17.

Последваха още 6 изравнявания, но в крайна сметка българите успяха да вземат третата част с 25:23. През четвъртата част домакините заиграха с много добре на мрежата и при първото техническо прекъсване водеха с 8:5. Българите поддържаха аванса си и до второто техническо прекъсване при 16:14. До края на гейма националите ни увеличиха аванса си и спечелиха гейма с 25:20 и мача с 3:1 гейма. Втората среща между двата отбора е в понеделник.