Полша на Андреа Анастази срази Русия в контрола

снимка: fivb.org

Основният конкурент на България са първото място в група B на тазгодишното издание на Световната лига, Русия загуби с 1:3 (25:23, 26:28, 25:27, 19:25) първата от двете контроли, които ще изиграе с Полша като част от подготовката си за предстоящия си сезон. За първи път пък Дружина Полска бе предвождан от италианския наставник Андреа Анастази. Специалистът има славата, че знае как да побеждава Сборная, след като именно с неговото име се свързва европейската титла на Испания завоювана насред Москва през 2007 година във финал именно срещу домакините.

Първият гейм на срещата в Милиц започна с подчертано превъзходство на Полша и момчетата в червено и бяло водеха с две точки на първото техническо прекъсване. Последната си дума обаче на бе казал гигантът Дмитрий Мусерский, който заби четири поредни аса и така Русия спечели първата част. След равностойна игра Дружина Полска изравни геймовете 1:1 и в третия гейм изглеждаше, че изпуска инициативата, след като възпитаниците на Владимир Алекно бяха напред в резултата почти през цялата част. Много добро включване обаче направи Грегорж Косок, който на практика обърна развоя на третия гейм и подсигури добра инерция и за четвъртия.

През тази година Полша ще играе в Световната лига без основни фигури като Себастиян Свидерски, Мариуш Влажли, Пьотр Гацек и Михал Винярски.

Полша - Русия 3:1 (23:25, 28:26, 27:25, 25:19)

Полша: Новаконски 10, Клос 3, Курек 18, Бартман 19, Войцки 2, Русяк 9, Игнашяк - либеро (Косок 6, Ярош 2, Дризга, Бакиевич)

Русия: Бутко 1, Мусерский 13, Хтей 7, Апаликов 12, Илнъх 11, Спиридонов 13, Соколов - либеро (Гранкин, Павлов, Бирюков 9, Красиков 1)