ПСЖ загря за Челси с победа за първото място в Лига 1 (ВИДЕО)

Шампионът Пари Сен Жермен постигна поредна убедителна победа в Лига 1, макар и срещу един от фаворитите за изпадане – Ланс – с 4:1, която позволи на парижани поне временно да се изкачат на върха в класирането в 28-ия кръг.

След като по-рано през седмицата категорично надигра Монако и го елиминира след 2:0 в турнира за Купата на Франция, тимът на Лоран Блан отново зарадва феновете си на „Парк де Пренс“ и направи отлична тренировка преди реванша в Лондон срещу Челси от осминафиналите в Шампионска лига.

Четирима различни голмайстори се разписаха срещу предпоследния в класирането Ланс, като първото попадение се оказа решаващо, защото дойде в самия край на първото полувреме и сложи точка на серия от неуспешни атаки на домакините.

Давид Луиз откри резултата в 44-ата минута, а в 60-ата от дузпа Златан Ибрахимович покачи на 2:0. Тузгар върна интригата в 68-ата с гол за Ланс, но във финалните мигове на мача влезлите като резерва след почивката Блес Матюйди и Хавиер Пасторе оформиха крайното 4:1 в полза на ПСЖ.

Последният гол бе особено впечатляващ, защото Пасторе предостави топката на Ибрахимович, а шведският стрелец с прекрасно копване изведе съотборника си на стрелкова позиция в наказателното поле. Бившият плеймейкър на Палермо завърши двойното подаване с прецизен изстрел от въздуха, за да реализира четвъртото попадение.

ПСЖ събра актив от 56 точки и има големи шансове да остане на върха след края на кръга, защото утре досегашният лидер Олимпик (Лион) (с 54 пункта) има тежко гостуване на шестия в таблицата Монпелие.

Ланс е предпоследен с 22 точки, колкото има и 20-ия Метц, а спасителното 17-то място е на цели девет пункта.