Хари Кейн носи нова победа за Тотнъм (ВИДЕО)

Отборът на Тотнъм победи като гост тима на Куинс Парк Рейнджърс в отложена среща от 27-я кръг на английската Висша лига с 2:1. Попаденията за "шпорите" реализира обичайният заподозрян Хари Кейн, а за домакините точен бе Сандро.

С този успех Тотнъм събра 50 точки и се доближи само на една от петия Ливърпул.

Отборът на КПР пък остана на 18-тата позиция с 22 пункта, на три от спасителното 17-то място.

Крис Рамзи започна с Грийн, Фърдинанд, Онуоха, Сук-Юнг, Коулкър, Хенри, Исла, Филипс, Садро, Замора и Остин.

Маурисио Почетино заложи на Лорис, Вертонген, Уолкър, Дейвис, Дийр, Шадли, Мейсън, Таунзенд, Ериксен, Бенталеб и Кейн.

Първата част се водеше под диктовката на гостите, като в 35-тата минута звездата на Тотнъм Хари Кейн се разписа за 23-ти път през този сезон във Вишата лига. Андрюс Таунзенд центрира от пряк свободен удар и именно нападателят на "шпорите" се оказа най-съобразителен, след като Робърт Грийн не се ориентира добре - 1:0.

До края на полувремете КПР опита да се върне в срещата, но два удара на Чарли Остин бяха спасени от Юго Лорис.

И през втората част "шпорите" започнаха по-добре, като натискът им даде резултат в 69-тата минута, когато отново Кейн бе на точното място. Гостите създадоха добра атака, като Райън Мейсън, Насер Шадли и Кейн комбинираха добре, а накрая кълбото се озова в английския нападател и той не сгреши за 2:0.

След новия отбелязан гол играчите на Маурисио Почетино позволиха на съперника да поеме инициативата в срещата и 15 минути по-късно Сандро върна едно попадение, след като получи блестящ пас от Боби Замора.

Това обаче бе всичко, което домакините можеха да направят и Тотнъм успя да запише 15-ти успех за сезона.