ПСЖ втрещи Лондон с грандиозен подвиг срещу Челси в Шампионска лига (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен направи сензационен подвиг в Шампионска лига, след като с човек по-малко изхвърли Челси  от осминафиналите и стигна до 2:2 на стадион „Стамфорд Бридж“ след продължения, въпреки че цели 90 минути игра с човек по-малко срещу отбора на Жозе Моуриньо.

Гари Кейхил откри резултата в 81-ата минута след сериозно разбъркване в наказателното поле на парижани, при което топката стигна до английския защитник и той от десетина метра препарира Салваторе Сиригу.

Преди това в 31-ата минута съдията изгони Златан Ибрахимович с пресилен директен червен картон за грубо нарушение срещу Оскар, поради което домакините получиха числено предимство за сериозен период от време.

Челси си мислеше, че е затворил мача с попадението на Кейхил, но Давид Луис се извиси над защитниците при центриране от корнер и с глава забоде топката под напречната греда, след което тя се оплете в мрежата за 1:1.

Продълженията започнаха позитивно за домакините и след игра с ръка на Тиаго Силва в наказателното поле съдията Бьорн Куйперс отсъди дузпа, която Еден Азар хладнокръвно реализира за 2:1.

В 114-ата минута обаче Тиаго Силва с глава от десетина метра по красив начин успя да прехвърли вратаря Тибо Куртоа и да прати кълбото в мрежата на „сините“ за 2:2!

В другия мач днес Байерн (Мюнхен) унищожи Шахтьор (Донецк) на "Алианц Арена". Вижте подробности за срещата НА ТОЗИ ЛИНК.

Мачът започна на бързи обороти, но без създадени положения в първите 15-ина минути. Постепенно обаче темпото спадна и двата отбора успяваха да блокират атаките си, макар понякога с цената на нарушение.

Домакините без проблеми стигаха до противниковото наказателно поле, но не успяваха да си създадат позиции за стрелба. ПСЖ рядко опитваше контраатаки и предпочиташе да се застрахова в защитен план, което сериозно допринасяше за липсата на каквито и да е удари след около половин час игра.

Правеше впечатление, че нито един от двата тима не упражнява висока преса и когато противниковите бранители опитваха да изнесат топката, отборът без нея се прибираше изцяло в собствената половина.

В 31-ата минута Златан Ибрахимович получи директен червен картон за влизане в краката на Оскар. Шведският нападател не заслужаваше чак толкова сурово наказание, защото направи шпагат за спорна топка, до която не можа да стигне, но опита да предпази съперника си и сви краката си. Нарушението бе грубо поради факта, че Оскар стигна първи до топката, като именно този факт наклони везните в полза на изгонването на закъснелия с шпагата си Ибрахимович.

В 41-ата минута Диего Коста направи фамозен пробив от лявото крило до точката за дузпа, като успя да запази топката и да елиминира четирима противници на сравнително малък периметър, след което бе повален в пеналтерията от Единсон Кавани. Главният съдия Бьорн Куйперс обаче реши да не отсъжда дузпа, а повторенията индикираха, че Каваин в действителност е спънал Коста.

След почивката Челси очаквано загради съперника в собствената му половина и дори не му позволяваше да напуска често наказателното си поле. В 58-ата минута обаче скоростна контраатака на гостите хвана неподготвена защитата на "сините", а Единсон Кавани бе изведен сам срещу вратаря отляво в наказателното поле. Уругвайският стрелец елегантно преодоля Тибо Куртоа, но изстрелът му от малък ъгъл след това срещна гредата на опразнената врата и топката излезе в аут!

Въпреки че бяха с човек по-малко на терена, играчите на ПСЖ се стараеха не само да не оставят празни пространства в собствената половина, но и като достатъчно опасен съперник в предни позиции. След сериозния пропуск на Кавани имаше десетина минути на затишие, след което гостите отново застрашиха вратата на Тибо Куртоа. Карамболът в пеналтерията обаче не доведе до точен удар, а Хавиер Пасторе опропасти усилията на съотборниците си с излкючително неточен изстрел от малък ъгъл, и то когато ситуацията предполагаше центриране.

В 80-ата Рамирес с отличен удар провокира великолепна намеса от страна на Салваторе Сиригу, който изби топката в гредата и тя излезе в корнер. След изпълнението му топката не бе изчистена от бранителите на ПСЖ и няколко рикошета я пратиха на крака на Гари Кейхил, който от десетина метра с безпощаден изстрел препарира Сиригу - 1:0.

ПСЖ не се примири с изоставането в резултата и хвърли всичките си усилия в предни позиции, като след няколко изсипани топки Куртоа се принуди да избие в корнер с неособено решително действие. След изпълнението му Давид Луис се извиси в пеналтерията и с глава забоде топката в мрежата на Челси, като тя се отби в горната греда, преди да се оплете в мрежата - 1:1.

Стихийният последвал натиск на "сините" не доведе до ново попадение и последният съдийски сигнал оповести края на редовното време и предстоящите допълнителни 30 минути.

В 95-ата минута Тиаго Силва направи груба грешка в защита и си позволи да скочи за висока топка с високо вдигнати ръце, като кълбото го удари по дланта и съдията отсъди дузпа. Еден Азар хладнокръвно реализира от бялата точка и отново даде аванс на Челси - 2:1.

В 113-ата минута след центриране от корнер Тиаго Силва с глава отправи много опасен изстрел, но Тибо Куртоа направи великолепна намеса и изби кълбото в нов ъглов удар. Следващото центриране от ъгъла на терена отново стигна до Силва, който този път стреля от десетина метра с глава и успя да прехвърли вратаря на "сините", за да прати топката в мрежата - 2:2!

Състави:

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо залага на най-доброто, с което разполага.

На вратата е Тибо Куртоа, а пред него квартетът в защита е изграден от Бранислав Иванович, Гари Кейхил, Джон Тери и Сесар Аспиликуета.

Неманя Матич и Рамирес си партнират в средата на терена, пред тях е позициониран Франсеск Фабрегас.

Оскар и Еден Азар оперират на двата фланга, а единствен нападател е Диего Коста.

Старши-треньорът на Пари Сен Жермен Лоран Блан не изневерява на любимата си схема 4-3-3, като на вратата е Салваторе Сиригу. В защита са Маркиньос, Тиаго Силва, Давид Луис и Максуел – за пореден път ариегардът е изграден изцяло от бразилски бранители.

Тиаго Мота, Блес Матюйди и Марко Верати започват заедно в халфовата линия за първи път от доста време след изкараната контузия на Мота. Хавиер Пасторе, който по принцип участва в изгражденто на атаките, този път започва редом до нападателите Единсон Кавани и Златан Ибрахимович.

Важните факти преди мача:

При последните 10 визити, при които Челси не е загубил, а след това е домакинствал в Шампионска лига, тимът е продължавал напред осем пъти.

Жозе Моуриньо е с добра статистика при реваншите в най-комерсиалния турнир - 26 изиграни мача, 15 спечелени и четири завършили наравно.

Chelsea go through the motions #UCL #CFC

A photo posted by @uefachampionsleague onMar 11, 2015 at 12:19pm PDT

При последните си пет визити на Острова ПСЖ има пет загуби и няма реализиран гол.

Челси и Порто са двата отбора в Шампионска лига, които още не са претърпявали поражение през този сезон.

"Сините" нямат загуба от френски тим в шест поредни мача на "Стамфорд Бридж" - четири победи и две равенства.