ПСЖ удари Марсилия и измести шампионите от третата позиция в Лига 1

Отборът на Пари Сен Жермен осъществи сериозна стъпка нагоре в класирането на френската Лига 1, благодарение на днешния си успех с 2:1 в дербито с шампиона Олимпик Марсилиян на "Стад дьо Франс" в столицата.

И трите попадения в двубоя паднаха за 23 минути игра, като "парижани" набързо дръпнаха напред в резултата с аванс от два гола в своя полза. Мевлут Ердинг откри за ПСЖ след само девет минути игра, а Гийом Хоаро удвои в 21'.

Гостите от Марсилия все пак успяха да отговорят сравнително бързо на удара, благодарение на попадението на Лучо Гонзалес четири минути по-късно, което обаче и бе всичко от шампионите за този мач.

Така ПСЖ се изкачи на трета позиция в Лига 1 с актив от 19 точки след 12 изиграни срещи, докато Марсилия остава с точка, но и мач по-малко от "парижани". Лидер пък продължава да бъде отборът на Брест, докато втори остава Рен.