Без много зор Реал победи Атлетико в мадридското дерби

Отборът на Реал (Мадрид) успя без да си дава много зор да победи градския си съперник Атлетико в дербито на 10-ия кръг на испанската Примера дивисион. С голове на Рикардо Карвальо и Месут Йозил, "белия балет" победи "дюшекчиите" без да включва на много висока предавка, като по пътя си удари и няколко греди.

Още в 8-ата минута на срещата Сами Кедира вкара топката в мрежата на Де Хеа, но голът му бе отменен заради засада. Кристиано Роналдо напредна добре отляво, центрира в наказателното поле, където Ди Мария стреля от воле. Де Хеа изби лошо в краката на Кедира, но се оказа, че немският национал е бил зад защитата на Атлетико при шута на Ди Мария.

В 13-ата минута обаче домакините ликуваха. Ди Мария нахлу в наказателното поле и пусна една топка, която рикошира от Томаш Уйфалуши и попадна в краката на Рикардо Карвальо. Португалският защитник леко плъзна топката покрай Де Хеа, давайки аванс на Реал.

В 19-ата минута друго ново попълнение на Реал удвои преднината за "кралския клуб". Месут Йозил изпълни отлично един пряк свободен удар, който влетя в мрежата на Атлетико за 2:0. След второто попадение Атлетико направиха няколко добри атаки, но защитата на домакините и вратарят Касияс нямаха особени проблеми да се справят с тях.

Второто полувреме започна ударно за Реал. Йозил проби отлично по лявото крило и намери непокрития Игуаин в наказателното поле. Аржентинецът нацели топката от воле, но я прати в гредата на вратата на Де Хеа.

В 61-ата минута Диего Форлан върна жеста, когато след центриране в наказателното поле на Реал топката попадна у уругваеца, който я заби в гредата на Касияс. Последваха силни минути за Атлетико, които успяха да задържат топката малко по-продължително време и създадоха няколко опасности чрез Кун Агуеро и Хосе Антонио Рейес.

С тази победа Реал отново излезе начело в класирането с 26 точки след 10 изиграни срещи, изпреварвайки с 1 точка тима на Барселона. Атлетико пък остава на седмата позиция с 14 пункта.