ПСЖ ще зимува на върха в Лига 1

Пари Сен Жермен ще зимува на върха във футболното първенство на Франция, след като победи с 1:0 като гост Сент Етиен в мач от 19-ия кръг.

Преди паузата от три седмици в шампионата ПСЖ води с три точки пред Монпелие, който загуби с 2:4 гостуването си на Евиан. Пари Сен Жермен стигна до успеха срещу Сент Етиен след автогол на Стефан Руфие в 32-та минута.

Стражът на домакините Руфие си отбеляза автогол, след като Матийо Бодмер уцели гредата след удар с глава. Вратарят не успя да улови топката, който докосна ръката му и влезе в мрежата. ПСЖ има 40 точки актив в 19 мача. Монпелие е на втора позиция с 37 точки.

Отборът на Монпелие водеше с 2:1, но допусна три гола в рамките на осем минути и загуби срещата. Оливие Жиро направи 2:1 за Монпелие в 54-та минута с 13-ия си гол за сезона, но между 68-та и 76-та минута за домакините се разписаха Сабел Хелифа, Седрик Камбон и Брайс Джа Джедже. Монпелие има само една спечелена точка в последните си три мача.

Шампионът Лил е на трето място в класирането с 36 точки, след като направи 4:4 и дома с Ница. Олимпик Лион е четвърти с 35 точки, а снощи загуби с 0:1 гостуването си на Валансиен.

Единственото попадение в срещата бе автогол на Али Сисоко в средата на първото полувреме. Последният в класирането отбор на Аячо победи като гост Сошо с 2:0.