Носителят на трофея Шалке 04 отпадна на осминафиналите

Носителят на трофея Шалке 04 отпадна на осминафиналите в турнира за Купата на Германия по футбол. Шалке 04 загуби като гост на Борусия Мьонхенгладбах с 1:3, след като завърши мача с девет души на терена.

Червени картони получиха Клаас-Ян Хунтелаар в 46-та минута и Джърмейн Джоунс в 90-та минута. Хуан Аранго даде преднина на Борусия Мьонхенгладбах в 18-та минута, а в 46-та Хунтелаар получи втория си жълт картон и напусна терена.

Марко Ройс покачи на 2:0 в 57-та минута, а Юлиян Дракслер върна едно попадение за Шалке 04 в 70-та минута. Две минути преди последния съдийски сигнал Ройс с втория си гол в мача оформи крайното 3:1.

Четвъртодивизионния тим на Холщайн Кил победи елитния Майнц'05 с 2:0 и на четвъртфиналите в турнира ще срещне шампиона в Бундеслигата Борусия (Дортмунд). Германският национал Какау отбеляза и двете попадения за Щутгарт при успеха над Хамбургер ШФ с 2:1. Той бе точен в 23-та и 62-та минута, а в 54-та Уилям Квист си отбеляза автогол.

Херта Берлин победи Кайзерслаутерн с 3:1, а за гостите не игра българският нападател Илиян Мицански. Домакините стигнаха до победата с голове на Адриан Рамос, Пиер-Мишел Ласога и Патрик Еберт.