ПСЖ само на победа от нова титла

Пари Сен Жермен победи гостуващия Евиан с 1:0 в среща от 34-ия кръг на френското футболно първенство и е само на една победа от защита на титлата си.

Възпитаниците на Лоран Блан имат преднина от 10 точки през втория Монако четири кръга преди края на сезона и може да станат шампиони още в събота при успех над Сошо. Френският полузащитник Блес Матюиди, който влезе като резерва, донесе победата на ПСЖ с попадение в 89-а минута.

Той се възползва от асистенция на Лукас Моура. Евиан остана с човек по-малко на терена, след като Касим Абдалах получи червен картон в 61-а минута. За гостите най-чистото положение беше в петата минута, когато Даниел Вас уцели гредата след пряк свободен удар.

Евиан е на 16-о място с 38 точки, на пет точки от зоната на изпадащите. Олимпик Лион завърши 0:0 като гост на Тулуза и остава на пето място в класирането с 55 точки. Тулуза е на девета позиция с 45 точки, посочва БТА.