ПСЖ приключи кампанията по шампионски

Новият стар шампион на Франция ПСЖ приключи със стил сезона в Лига 1, след като столичани разгромиха с 4:0 гостуващия Монпелие в среща от финалния 38-и кръг.

Двубоят бе без значение за футболистите на Лоран Блан, които демонстрираха освободена и резултатна игра пред собствена публика на "Парк де Пренс".

Още до 20' резултатът вече бе 2:0 в полза на шампионите, след като Езекиел Лавеци откри още в 2', а малко след това голямата звезда на ПСЖ Златан Ибрахимович покачи на 2:0.

И след почивката домакините показаха желание за игра, добавяйки още два гола на сметката си.

В 49' Лукаш Моура направи резултата класически, а две минути преди края 19-годишният Адриен Рабио се отблагодари на Лоран Блан за доверието, оформяйки крайното 4:0 в срещата.

Така ПСЖ финишира кампанията на първо място с актив от 89 точки, разполагайки с цели девет повече пред втория Монако. Монпелие приключва на 15-а позиция с едва 34 пункта на сметката си.