Бербатов завърши сезона с отменен гол и жълт картон

Димитър Бербатов и неговият Монако приключиха официално със сезон 2013/14 във френската Лига 1, завършвайки наравно 1:1 с гостуващия Бордо в среща от последния 38-и кръг.

Българският таран стартира като титуляр в схемата на Клаудио Раниери и изигра пълни 90 минути за "монегаските", но не съумявайки да се разпише.

През първата част Бербатов все пак вкара топката във вратата на жирондинците, но използвайки ръката си, което му донесе и жълт картон.

Така Монако завършва сезона в Лига 1 на второ място и с актив от 80 точки, оставайки на девет зад шампиона Пари Сен Жермен. Бордо пък финишира кампанията на седмо място, приключвайки с актив от 52 пункта.

Димитър Бербатов завърша сезона в Лига 1 с 12 изиграни мача и 6 отбелязани гола, които му донесоха и заслужен нов договор с клуба. Българинът се разписа на три пъти и в турнира за Купата на Франция, която обаче също се изплъзна на "монегаските".

В 30' българският стрелец получи жълт картон, опитвайки се да хитрува. Бившият нападател на Манчестър Юнайтед "чукна" топката с ръка в мрежата, което обаче бе забелязано от съдията, който светкавично му показа жълт картон.

Иначе отборът на Бордо успя първи да открие резултата. Още в 15' Гийом Оаро бе точен с глава, извеждайки жирондинците напред - 0:1.

След почивката Монако все пак успя да възстанови равенството, а точен бе Лукас Окампос. Двадесет минути преди края аржентинецът се възползва от асистенция на Ферейра Караско и оформи крайното 1:1 в сблъсъка.