ПСЖ показа, че може и без Ибра (ВИДЕО)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен доказа, че може да бележи и без голямата си звезда Златан Ибрахимович.

Парижани отново дръпнаха на три точки пред основния си конкурент за титлата Монако, след като днес воденият от Лоран Блан състав разгроми с 4:0 гостуващия Лориен в среща от 12-ия кръг на Лига 1.

Футболист №1 на ПСЖ Златан Ибрахимович пропусна двубоя поради контузия, но това не попречи на домакините да вземат своето. Така парижани събраха актив от 28 точки на сметката си, разполагайки с три повече от Монако. Монегаските обаче са и с мач по-малко, като в неделя Радамел Фалкао и компания гостуват на Лил. Лориен пък остава на 17-а позиция с 10 точки до момента.

Голеадата на "Парк де Пренс" стартира след само три минути игра, когато ПСЖ разпечата вратата на гостите. Бразилският национал Лукаш Моура се възползва от асистенция на съименника си Лукас Дине и вкара за 1:0.

В 39' резултатът бе и удвоен, като този път точен за 2:0 бе Жереми Менес. Финалното подаване пък бе дело на младия плеймейкър на ПСЖ Марко Верати.

Две минути преди почивката дойде ред и на Единсон Кавани. Уругваецът оглави атаката на ПСЖ в отсъствието на Ибрахимович, а в 43' оползотвори асистенция на Лукаш Моура и вкара за 3:0.

След почивката домакините добавиха и още едно попадение на сметката си, затвърждавайки своя успех. Точен отново бе Единсон Кавани, който оформи крайното 4:0 в полза на шампионите.