Миг гениалност на Неймар измъкна Барса (ВИДЕО И СНИМКИ)

Лидерът в Ла Лига Барселона ще остане начело и след 12-ия кръг на първенството, след като тази вечер “лос кулес” спечелиха с 1:0 градското дерби с Еспаньол на своя “Камп Ноу”.

Дербито на Каталуния се разви изключително трудно за възпитаниците на Херардо Мартино, а единственият гол в мача падна едва в 68-ата минута на мача. Тогава бразилската перла на домакините Неймар блесна с миг гениалност, пускайки хитър пас зад защитата към Алексис Санчес. Чилиецът подложи крак и лесно отбеляза на празна врата.

Като цяло обаче чистите шансове за гол пред вратата на “папагалчетата” липсваха, като на моменти играта на Барселона бе твърде сива. Нов слаб мач изнесе и суперзвездата на домакините Лионел Меси, който затвърди впечатленията, че не се намира в най-добрата си форма.

Така Барселона записа 11-и успех от 12 мача през този сезон, като “лос кулес” са едноличен лидер в Ла Лига с актив от 34 точки. Втори с 30 пункта е Атлетико Мадрид, който в неделя приема Атлетик Билбао на своя “Висенте Калдерон”. Реал Мадрид е на трето място с 25 точки, но също така и мач по-малко.

Двубоят на “Камп Ноу” очаквано започна с активна игра на домакините, която обаче рядко довеждаше до стопроцентови възможности пред стража на гостите Кико Касия. В 6’ Неймар опита да вкара, но изстрелът му бе париран от Касия. В 22’ Дани Алвеш можеше да центрира от добра позиция, но бразилецът не бе ефективен във финалния пас.

В 36’ Еспаньол можеше да вкара от нищото, след като Дани Алвеш допусна непростима грешка. Бразилецът позволи на Виктор Санчес да стреля от непосредствена близост, но Виктор Валдес отново измъкна домакините. В 44’ Алвеш изправи трибуните на крака, но мощният удар на “кариоката” срещна гредата.

През втората част нищо на терена не се промени. Барселона продължаваше да натиска, но добрите шансове за гол липсваха. Еспаньол пък играеше прибрано, рядко дори опитвайки контраатаки по посока вратата на Барса.

В 54’ Лионел Меси напомни за присъствието си на терена, а удар с глава на аржентинеца бе спасен от Касия. Малко след това Неймар предизвика въздишки с ювелирен изстрел с десния крак, който обаче мина на сантиметри от гредата.

Натискът на домакините най-сетне даде резултат в 68’, когато отлична игра на Неймар измъкна три точки за Барселона. Бразилецът пое топката отляво на атаката, а в последствие “разсече” защитата на Еспаньол със страхотен пас. Топката попадна право в Алексис Санчес, който на празна врата вкара за 1:0.

До края на мача Еспаньол така и не успя да създаде чисто положение пред Валдес, макар и вече атакувайки по-сериозно в половината на противника. В 76’ Неймар за малко не изпревари Кико Касия, а опитът му да спечели нарушение не даде резултат. В 83’ Лео Меси за малко не удвои от фаул, но “десетката” отново нямаше късмет.

Минута преди края резервата Педро Родригес също можеше да отбележи за 2:0, но ударът на канареца попадна право в обсега на Кико Касия.