ПСЖ победи Лион в дербито и излезе начело в Лига 1

Пари Сен Жермен оглави еднолично класирането във френското първенство след ценна победа с 2:0 над един от конкурентите за титлата Олимпик Лион.

Най-скъпият трансфер във френския футбол Хавиер Пасторе отново направи разликата в мача, като отбеляза първия гол, с който наклони везните в полза на парижани.

Аржентинецът откри резултата в 64-а минута, а Кристоф Жайе затвърди успеха на ПСЖ с втори гол в последната минута. Бафетимби Гомис можеше да даде друг ход на мача, но пропусна чисто положение, останал непокрит в наказателното поле на ПСЖ.

Шампионът Лил най-сетне сложи край на серията от пет поредни равенства във всички турнири, след като победи Рен с 2:0. С тази победа Лил се изкачи на 5-о мясот на точка до трите отбора подгласници на ПСЖ - Монпелие, Лион и Тулуза.

Голмайсторът на френската Лига 1 за миналия сезон Муса Соу откри резултата за Лил в 7-а минута, а Флоран Балмон удвои преднината на тима след половин час игра.

Вицешампионът Олимпик Марсилия продължава да редува добри игри в Шампионската лига и посредствени изяви в първенството на Франция. В 9-ия кръг марсилци направиха 1:1 у дома срещу Брест и заемат едва 13-о място в класирането.

Андре Айю, син на известния в миналото нападател Абеди Пеле, донесе точката за Марсилия с изравнителен гол на Стад Велодром в 19-а минтуа.