ПСЖ отново е с 3 точки аванс на върха (ВИДЕО)

Шампионът Пари Сен Жермен се завърна на върха в класирането на Лига 1, след като спечели с 3:1 домакинството си на Метц в отложен мач от 32-ия кръг на френското първенство. Столичани трябваше днес да приемат съперника си на „Парк де Пренс“, защото преди две седмици спечелиха с 4:0 срещу Бастия финала в турнира за Купата на лигата.

С днешния успех ПСЖ възстанови аванса си от три точки на първото място в класирането пред Олимпик (Лион) – 71 срещу 68 за „лъвовете“, които все пак не изпускат от поглед основния си съперник в битката за титлата.

Метц остава с 30 пункта на предпоследното място и на цели 8 точки от спасителната 17-та позиция, окупирана от Реймс, като до края на шампионата остават четири кръга.

Пореден много силен мач с екипа на ПСЖ този сезон изигра Хавиер Пасторе, който реално асистира и за трите попадения на отбора си, макар само при втория да изведе свой съотборник на стрелкова позиция.

В 25-ата минута аржентинецът намери Марко Верати в наказателното поле, но италианецът с добро първо докосване и безпощаден шут от около 13 метра почти собственоръчно изработи първия гол – 1:0.

В 42-ата минута с брилянтно подаване Пасторе остави на Единсон Кавани само да направи елегантно прехвърлящо докосване, за да преодолее вратаря на Метц и за втори път да прати топката в мрежата – 2:0.

Маига върна интригата с попадение с глава в 53-ата минута, но Грегори ван дер Вийл се откъсна по десния фланг в 77-ата и след като проби в наказателното поле, отправи силен удар, който не бе удържан от стража на гостите – 3:1.