ПСЖ обърна Валансиен в мач със седем гола

Пари Сен Жермен преодоля кошмарен старт и постигна важна победа с 4:3 при гостуването си на Валансиен в среща от 36-ия кръг на френското първенство.

Още в 11-ата минута столичани вече изоставаха с 0:2 в резултата, но с попадения на Нене, Максуел, Блейз Матуиди и Жереми Менес успяха да се доберат до важния обрат. Две грешки в защитата на ПСЖ позволиха на Венсан Абубакар и на Салваторе Сиригу да дадат надежден аванс от две попадения в полза на Валансиен.

В 15-ата минута Нене се възползва от подаване на Менес и върна Пари Сен Жермен в мача. Пет минути преди почивката Нене асистира на Максуел за втория гол за гостите, а в последната минута на първата част Пасторе подаде завършващия пас на Матуиди, който реализира за 3:2.

В 58-ата минута Жереми Менес даде спокойствие на ПСЖ с четвъртото попадение за парижани в мача, а десет минути преди края Рено Коаде направи загубата на Валансиен по-почетна с трети гол.

Във временното класиране ПСЖ е на първо място по голова разлика. Столичани и Монпелие са с по 73 точки. Монпелие има един мач по-малко. В понеделник претендентът за титлата на Франция гостува на Рен.