Андреа Страмачони: Интер спечели дербито за себе си

снимка: inter.it

Треньорът на Интер Андреа Страмачони преживя емоционална вечер по време на първото си „Дерби на Малката Мадона", което бе спечелено от „нерадзурите" с 4:2 срещу Милан на препълнения „Джузепе Меаца".

„Не знам дали аз съм човекът за такива дербита, но е факт, че спечелихме", каза младият специалист пред Sky Sports Italia. "Този мач за нас беше много важен и го изиграхме страхотно. Първото полувреме беше перфектно, но след това се получиха няколко инцидента.

Имаше разочарование от отсъдената дузпа за Милан в края на първата част, но аз трябваше да повдигна духа на играчите си на почивката. Отборът реагира удивително след втория гол на Ибрахимович. Можем да си говорим за нещата, които не ни се получиха, както беше в рамките на онези три минути срещу Парма.

Откакто аз съм треньор, сме спечелили повече точки от Милан, така че искам да си говорим за позитивните неща. Щастлив съм да разбера, че президентът Масимо Морати има такова доверие в мен - като фен на Интер обаче съм разочарован, че не се отчита факта, че Морати има визия за отбора, която не зависи от моето присъствие специално", каза Страмачони.

Младият специалист продължи да говори пред още две италиански медии - Mediaset и RAI.

"Не сме правили сметки преди мача, изиграхме го много красиво, а за феновете на Интер фактът, че Юве стана шампион, ги кара да се чувстват още по-гладни за следващия сезон. През първото полувреме бяхме перфектни поне за 35 минути, а след това трябваше да успокоя играчите си.

Не се отказахме да атакуваме дори когато осъществихме обрат от 1:2 до 3:2, тогава дойде фантастичният гол на Майкон. Интер игра за себе си, а не за да помага на някого, още по-малко Ювентус.

Победата в това дерби има различен вкус от останалите, но ние осъзнаваме, че третото място е трудно за постигане. Отиваме в Рим, за да спечелим и ще видим какво ще се получи след това.

Феновете ни бяха фантастични и когато преценим, че сезонът беше негативен за Интер, това прави успехът над Милан още по-ценен. Подкрепата на „нерадзурите" по трибуните е много мощна и важна", завърши Страмачони.