ПСЖ изпусна Челси, Куртоа с ключови спасявания в Париж (ВИДЕО)

Отборите на Пари Сен Жермен и Челси не успяха да се победят в първи 1/8-финален мач от фазата на директните елиминации на Шампионска лига. Двубоят на стадион "Парк де Пренс завърши при резултат 1:1, след като Бранислав Иванович откри резултата в 35-тата минута, а Едисон Кавани изравни 10 минути след почивката.

По този начин двата тима оставиха развръзката за реванша на "Стамфорд Бридж", но предимството е на страната на "сините" след гола на чужд терен.

Треньорът на домакините Лоран Блан разчиташе на Езекиел Лавеци, Едисон Кавани и Златан Ибрахимович да донесат победата на тима, в средата на терена започнаха Марко Верати, Давид Луис и Блес Матюиди, в защита Максуел Андради, Маркиньос, Тиаго Силва и Грегори Ван дер Вийл ще бранеха вратата на Салваторе Сиригу.

Жозе Моуриньо започна срещата с Тибо Куртоа на вратата, Бранислав Иванович, Гари Кейхил, Джон Тери и Сесар Асипиликуета действаха в защита. Рамиреш и Неманя Матич помагаха в дефанзивен план, а Уилиан, Сеск Фабрегас и Еден Азар помагаха на единствения нападател Диего Коста.

В началните минути на срещата и двата отбора действаха предпазливо, като битката се водеше предимно в центъра.

Първата по-опасна атака се откри пред домакините. Първо Едисон Кавани центрира към Блес Матюиди, но Тибо Куртоа успя да избие, топката попадна в Максуел Андради, който отново изпрати топката към наказателното поле, където Златан Ибрахимович игра с нея, но изстрелът му с глава бе прекалено слаб и стражът на лондончани отново боксира.

След пропуснатото положение отборът на Пари Сен Жермен наложи натиск над противника си, като Ибрахимович и Кавани опитаха късмета си с шутове към вратата, но без успех.

Първото по-опасно положение за гостите се откри пред Еден Азар, който проби отдясно и опита центриране към Диего Коста, но Салваторе Сиригу улови топката преди тя да стигне до бразилския нападател.

В 30-тата минтуа Сеск Фабрегас центрира от пряк свободен удар и топката бе насочена към Гари Кейхил, но отново стражът на домакините бе на мястото си и боксира извън наказателното поле.

Три минути по-късно атакуващото трио на френския шампион организира добра контраатака, от която спечелиха корнер. При последвалото центриране на Лавеци, Едисон Кавани стреля остро от малък ъгъл, но Куртоа отново показа добър рефлекс и изчисти в корнер, след който не последва нищо интересно.

10 минути преди края на първата част Челси поведе в резултата. Бранислав Иванович се разписа с глава, след като Джон Тери центрира, Гари Кейхил отклони по много техничен начин и сърбинът не сбърка от границата на вратарското поле.

След допуснатия гол играчите на Лоран Блан се впуснаха в нова офанзивна акция и получиха правото да обстрелват вратата на Куртуа две минути преди края на първата част от пряк свободен удар. Зад топката застана Ибрахимович, но силният удар на шведа профуча над вратата.

Това бе и последното най-интересно положение за първите 45 минути, като главният съдия Джунейт Чакър не даде и секунда допълнително време.

Второто полувреме започна отново с натиск на френския тим и 10 минути след подновяването на играта Кавани изравни. Уругвайският нападател се освободи добре от Гари Кейхил и след перфектно центриране на Матюиди резултатът бе изравнен.Само четири минути по-късно парижани вече можеше да водят в резултата. Първо Ибра се освободи добре от Кейхил и стреля и отново Куртоа спаси, последва добавка на Матюиди, но ударът му срещна крака на Тери.

В 67-та минута Лавеци центрира от фаул, извършен срещу Кавани, и именно последния отправи удар, който бе спасен от, представящия се блестящо днес, Куртоа.

В следващите минути играта се поизостри като реферът Чакър показа няколко жълти картона, за да успокои страстите на терена.

10 минути преди края на срещата Кавани направи чудесно двойно подаване с Матюиди, но от малък ъгъл не можа да намери рамките на вратата.

В 85-тата минута влезлият като резерва Хавиер Пасторе центрира към Кавани, който се опита със задна ножица да изведе тима си напред в резултата, но не уцели кълбото.

В добавените две минути от Джунейт Чакър ПСЖ се опита да стигне до победния гол, но Челси се представи достатъчно добре в дефанзивен план, за да не допусне попадение във вратата си.