ПСВ и Манолев не успяха да заличат пасива си срещу Валенсия (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Станислав Манолев игра цял мач и получи жълт картон при равенството 1:1 на ПСВ Айндховен с Валенсия в осминафинален реванш от Лига Европа.

„Филипсите" се представиха на по-високо ниво, в сравнение с първия двубой на „Местая", но отново се оказаха недостойни да надиграят „прилепите". През първото полувреме домакините играха по-добре, но не се възползваха от активността си, а само 2 минути след почивката Рами отрки резултата в полза на Валенсия и на практика елиминира интригата.

Все пак, Ола Тойвонен успя да се възползва от единствената качествена акция на домакините през второто полувреме и реализира изравнителното попадение в 64-ата минута - Лабяд центрира отлично отляво, Матавц продължи топката и Тойвонен я овладя с гърди, преди да разстреля Анданович - 1:1.

В заключителните секунди на редовното време голмайсторът за „прилепите" получи червен картон за удар без топка срещу Тойвонен, но домакините нямаха време да се възползват от численото си превъзходство.

Така с общ резултат 5:3 по безапелационен начин испанският тим се класира за четвъртфиналите на турнира и продължава с позитивната си серия в Лига Европа - само 1 загуба в последните 32 мача.

За ПСВ пък положителен аспект от двубоя е фактът, че те остават непобедени у дома си от 19 срещи, като за последно Фиорентина ги е надигравал с 2:0 на 10-ти август 2008-ма година.

Двубоят бе първи за Филип Коку начело на „филипсите", но неговото присъствие допринесе единствено за по-висок ентусиазъм на играчите, който до голяма степен секна с инкасирането на гола в 47-ата минута.

ПСВ през първото полувреме индикираха, че не са се предали и ще преследват шансовете си за класиране напред, но малкото положения, които създадоха, не бяха реализирани.

Диего Алвеш направи страхотно спасяване на удар с глава от страна на Ола Тойвонен в 25-ата минута, с което съхрани аванса на Валенсия от първия двубой на „Местая".

Домакините играеха със изнесена напред защита, която на моменти биваше разкъсана от контраатаките на „прилепите". Най-сериозната опасност за Титон през първите 20-ина минути беше далечен изстрел на Йонас, който стражът на ПСВ отрази майсторски.

В 37-ата минута обаче вратарят на холандците демонстрира висша класа при спасяването на прехвърлящия изстрел на Жорди Алба, който се бе озовал очи в очи с него.

След почивката обаче напрежението върху домакините се усили драстично още през първите 120 секунди - Софиан Фегули стреля неособено силно от границата на наказателното поле и в купа от играчи Рами успя с глава да я отклони в далечния за вратаря ъгъл. Титон бе матиран от този рикошет, а и бранител на голлинията не можа да попречи на топката да посети мрежата - 0:1.

След този гол играта на ПСВ се разстрои, а „прилепите" съвсем спокойно започнаха да разиграват топката и не позволяваха на съперниците си сериозно да застрашават вратата на Диего Алвеш.

Все пак, в 66-ата минута Лабяд центрира отлично в наказателното поле, Матавц продължи с глава и Тойвонен успя да избегне опеката на защитниците, за да овладее на гърди и да простреля Анданович - 1:1.

Сякаш изравнителния гол бе всичко, което домакините можеха да предложат на привържениците си, защото от този момент нататък инициативата бе поета от гостите и те имаха повече възможности за втори гол.

В крайна сметка резултатът до края не бе променен и Валенсия заслужено узакони продължаването си в следващата фаза.