Първо злато за Венецуела от 44 години

Рубен Лимардо Гаскон донесе първи златен медал за Венецуела от Олимпийски игри от 1968-а година насам, след като триумфира във фетховката- шпага, индивидуално при мъжете.

На финала Лимардо Гаскон, който е 13-и в световната ранглиста по фехтовка, се наложи с 15:10 над Бартош Пиасецки от Норвегия.

"Демонстрирахме на всички, че Венецуела ражда таланти. Не знам какво повече да кажа. Уникално е", радваше се победителят, цитиран от БТА.

Общо в Олимпийските игри откакто участват, венецуелците са спечелили 12 медала от всякаква стойност.

С днешното злато те вече имат две титли, както и два сребърни и осем бронзови. Гаскон елиминира още двама състезатели от топ 10 по пътя си до златото, включително и актуалният световен шампион Паоло Пицо от Италия.

Сет Келси не можа да стане първият американец с олимпийски медал при мъжете във фехтовката. Най-напред той отпадна на полуфинала от венецуалската сензация, а след това загуби и след продължения от корееца Чжун.