Първата победа на Португалия на Евро 2016 значи голям финал за Кристиано и компания (ВИДЕО+СНИМКИ)

снимка: uefa.com

Португалия е на финал на Евро 2016. "Мореплавателите удариха Уелс с 2:0 в Лион. Головете вкараха обичайно заподозрените Роналдо и Нани.

През първата част "драконите" се държаха на ниво, но за 3 минути в началото на второто полувреме рухнаха и приказката им по терените из Франция приключи.

Супер звездата Кристиано Роналдо откри, след като се извиси с 2 глави над защитата на Уелс при корнер в 50-ата минута. Малко след това изстрел на CR7 бе добит от Луиш Нани и интригата в мача бе убита.

Sporta.bg проследи двубоя по минути!

ЕТО ГИ ГОЛОВЕТЕ, С КОИТО ПОРТУГАЛИЯ СЪСЕЧЕ УЕЛС!

-Уелс натиска, но това не води дори до намаляване на резултата. Португалия е на по-малко от 5 минути от втори финал на Европейсо първенство. Първият бе през 2004-а година, когато тимът се издъни насред Лисабон срещу Гърция!

- 73-а минута - силен удар на Бейл, Патрисио обаче улавя решително!

- Португалия взе надежден аванс - само в рамките на 3 минути. "Драконите" са в шок!

4158625

- ГООООООООООООООООООООООООООООЛ - 2:0 за "мореплавателите". Нани заби втори гол в 53-ата минута и до голяма степен решава крайния изход на двубоя.

-50-а минута - ГОООООООООООООЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ! КРИСТИАНО РОНАЛДО! Центриране от корнер, играчът на Реал се извисява и надскача Честър, за да опъне мрежата на Уелс за 1:0

4158624

- КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ - СКУЧНО НУЛЕВО РЕМИ

-Безличен футбол. И двата тима изчакват грешки на противника.

16-а минута - след двойно подаване между Роналдо и Жоао Марио вторият излезе в добра позиция за стрелба, но ударът му мина на метър от страничната греда.

4158621

- Нервни първи 15 минути на мача. "Мореплавателите" са по-активни, но "драконите" не им дават свободни пространства.

4158620

-Защитата на Уелс сгреши и подаде топката на Роналдо в 3-ата минута, който напредна заплашително, Уилямс го спира, според рефера съвсем чисто. Остават обаче сериозни съмнения за нарушение.

Съдията Йонас Ериксон даде начален сигнал на срещата в Лион!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4158618

Португалия и Уелс ще кръстосат шпаги в първия полуфинал на Евро 2016. Sporta.bg ще проследи мача в Лион на живо. Началният час е 22:00.

ГЛЕДАЙТЕ ДВУБОЯ НА ЖИВО НА ТОЗИ ЛИНК

СЪСТАВИТЕ:

Португалия: Патрисио; Седрик, Алвеш, Фонте, Герейро; Данило, Ренато, А. Силва, Жоао Марио; Нани, Кристиано

Уелс: Хенеси; Гънтър, Честър, Колинс, Ашли Уилиямс, Н. Тейлър; Алън, Ледли, Кинг; Бейл, Робсън-Кану

4158615

"Драконите" от Острова вече няколко пъти пренаписаха историята, като стигнаха до полуфинала в качеството си на дебютант на такъв форум.

Португалия е доста по-опитен отбор в това отношение и за четвърти път в последните пет издания на европейските първенства е на тази фаза, като общо за седми път е сред топ 4 на големи международни турнири.

4158614

Уелс впечатли с обрата от 0:1 до 3:1 над Белгия, а Португалия за пореден път се прояви като изключително хитър отбор, след като е първият в историята на полуфинал на Евро, без да е постигнал победа в редовното време.

Това е първият официален мач между двата тима, като Уелс ще бъде без двама ключови отсъстващи в състава си - Бен Дейвис и Арън Рамзи. Роналдо пък ще излезе на терена за рекорден трети път на полуфинал на европейски първенства.