Първата кола на USF1 готова до ноември

снимка: crash.net

От американския отбор USF1, който ще вземе участие във Формула 1 през следващия сезон, съобщиха, че първият тестов болид на тима ще е готов най-рано през ноември. Шефовете на тима Кен Андерсън и Питър Уиндзър поясниха, че в момента текат дейности по дизайна на автомобила.

 

Очаква се тестването във "вятърния тунел" да започнат през септември, а Андерсън и Уиндзър са оптимистично настроени и вярват, че колата ще излезе за пръв път на пистите през януари.

 

Шефовете на USF1, също така, допълниха, че екипът в момента наброява 20 души, но ще нарастне, тъй като ще бъде направена и европейска централа на отбора, която да подпомага тази в САЩ.