Първа загуба за Тотнъм в Лига Европа

Английските отбори не се представят блестящо в европейските клубни турнири и това личи не само от мачовете в Шампионска лига, но и тези в Лига Европа. След като в най-силния клубен турнир единствено Арсенал впечатли с победата си 2:0 над Байерн (Мюнхен), то в по-слабата надпревара Тотнъм отстъпи с 1:2 при визитата си на Андерлехт.

„Шпорите“ нямат победа във вече четири поредни двубоя, но не бяха губили от един месец, като за последно отстъпиха с 1:2 на Арсенал във Висшата лига. Тотнъм излезе на терена с експериментален състав, в който обаче все пак личаха имената на Кристиан Ериксен и Ерик Ламела.

Именно Ериксен още в 4-ата минута даде аванс на англичаните, но Жиле в 13-ата побърза да възстанови равенството. В 75-ата минута бившият нападател на Рома и Сампдория Стефано Окака-Чука бе на правилното мяст в наказателното поле, за да засече подаване отляво и да осъществи пълен обрат в полза на Андерлехт – 2:1.

Тотнъм е вече втори в група J с 4 точки, като се изравни по този показател с Андерлехт. Новият лидер е Монако с 5 пункта, който днес спечели с 1:0 домакинството си на Карабах (1).

Бившият тим на Димитър Бербатов се нуждаеше от цели 70 минути, за да разпечата мрежата на гостите, а голмайстор стана резервата на Бербо и Антони Марсиал от миналия сезон – Ласина Траоре.