Божинов не можа да спаси Партизан от загуба в Лига Европа

снимка: partizan.rs

Валери Божинов отбеляза седмия си гол от началото на сезона в сръбското първенство през уикенда, но не можа да помогне на Партизан в домакинството на тима срещу Атлетик (Билбао) в Лига Европа.

Баският клуб спечели категорично с 2:0, и то без излишен разход на енергия и без да блести на стадиона на „гробарите“. В 32-ата минута Гарсия се възползва от подаване на Оскар де Маркос и откри резултата за гостите, а в 85-ата минута Бенят бе точен за крайното 0:2.

Така Партизан за първи път от началото на сезона допусна поражение в Лига Европа и остава с 6 точки в класирането на група L. Сърбите вече делят първото място с Атлетик, който също има 6 пункта, а Аугсбург надви с 1:0 АЗ (Алкмаар) и се изравни с холандците на трета позиция с по 3 точки.

В други мачове от деня Спортинг (Лисабон) размаза с 5:1 Шкендербеу, като за албанците не игра българският нападател Венцислав Христов.