Първа загуба за младите "лъвици"

снимка: basketball.bg

България загуби за първи път мач на от група Б на Европейското първенство по баскетбол за жени до 20 години, след като отстъпи драматично със 71:74 (16:26, 12:13, 24:18, 19:17) на Литва в София, информира БТА

Българките изиграха страхотен мач и само пропуските в заключителните минути на срещата им попречиха да продължат победната си серия. Те съкратиха аванс на Литва от девет точки в последните две четвъртини, но недобрата успеваемост под коша преди сирената доведе до поражението.

Българките губеха с точка 11 секунди преди края след две точни стрелби от нарушение на Калина Аксентиева, след което литовките взеха очаквано таймаут.

Роберта Мизгерите се възползва от ситуацията в полето на България и вкара още две точки за гостите, с което гостите поведоха с три пункта. Четири секунди преди края Ива Костова стреля от зоната за три точки, но топката пропусна коша и с това беше оформен крайният резултат.

Аксентиева оглави статистиката на българките с 18 точки и четири спечелени борби, докато Костова финишира с 14 пункта и пет борби.

Преди мача с Литва, България имаше три победи от три мача.

За утре, 8 юли, е насрочен двубой срещу националния отбор на Германия.