Сан Антонио отстъпи след драма на Детройт (ВИДЕО)

Шампионът Сан Антонио допусна драматична домакинска загуба от Детройт със 104:105 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Гостите стигнаха до успеха с кош със сирената на Брендън Дженингс, който завърши с 13 точки и 7 асистенции.

Най-полeзен за Детройт беше Андре Дрюмънд с 20 точки и 17 борби, а резервата Ди Джей Огъстин добави 19 точки. Гостите записаха шестата си поредна победа, остават на дъното в Централната дивизия. Сан Антонио спечели първата четвърт с 37:20, а малко преди почивката имаше аванс от 54:39, но позволи да бъде застигнат при 69:69 в средата на третата част.

До края двубоят се разви равностойно, а шампионите се виждаха победители, след като Майлс направи 104:101 от наказателната линия 10.8 секунди преди края. В следващата атака Джоди Мийкс вкара два фаула за 103:104, а опит за пас на Тим Дънкан беше пресечен от Дрюмънд 7.8 секунди преди края, което даде възможност на Дженингс да се превърне в герой.

4129566

Най-резултатен за домакините с 16 точки беше резервата Джеф Еърс, а Дънкан завърши с 15 точки и 7 борби. Другата звезда на тима Тони Паркър се завърна след пет мача отсъствие заради контузия на лявото бедро, но очевидно изпитваше трудности, след като реализира едва 3 точки и даде 2 асистенции за почти 13 минути на полето.

В другата среща от деня Финикс записа трети пореден успех след 102:96 над домакина Милуоки. Маркийф Морис се отличи с 26 точки и 10 борби, а резервата Айзея Томас добави 19 за гостите, които са вкарали 100 или повече точки в последните си девет мача, посочва БТА. Брендън Найт също вкара 26 точки за Милуоки, който имаше аванс от 31:21 в началото на втората четвърт, но в последствие допусна обрат.