Прост: Кими обича да купонясва и да си попийва

снимка: weblo.com

Легендарният състезател от Формула 1 помоли световния шампион в спорта от 2007г. - Кими Райконен да помисли добре преди да си вземе едногодишен отпуск от "кралските гонки" и да се впусне в рали надпреварите на Световния рали шампионат (WRC).

 

Четирикратният световен шампион сподели, че според него финландецът ще има трудности да убеди тим-шефовете да му дадат шанс през 2011г.

 

"Той ще се опита да кара в ралитата, но е малко мързелив, обича да купонясва и да си попийва. А когато си вземаш една година почивка трябва да си много по-сериозен. Трябва да се концентрираш, да работиш здраво и да се подготвиш физически и психически за едно ново предизвикателство", коментира френската легенда пред европейските медии.

 

54-годишният Прост си взе почивка през 1992г., за да се завърне година по-късно и да спечели последната си шампионска титла с тима на Уилямс.

 

"Понякога Кими изпитваше трудности при работата си в отбора. Някои от ръководните фигури във Ферари не одобряваха отдалечеността му от работата на инженерите. Въпреки това той е страхотен състезател", продължи французинът.

 

"Може обаче да се окаже много трудно да накара хората, които в момента не му вярват изцяло, да му имат пълно доверие през 2011г.", заключи с предупреждение Прост.