Пробуждането: Ливърпул унищожи „светците“ за Купата

Ливърпул постигна поредната си впечатляваща победа под ръководството на Юрген Клоп и унижщи Саутхамптън с 6:1 по пътя си към полуфиналите в турнира за Купата на лигата (Кепитъл Уан Къп).

Привлеченият от Лил белгийски нападател Дивок Ориги реализира хеттрик за мърсисайдци, а завърналият се в игра след лекуване на контузия Даниел Стъридж наниза две попадения на сметката си при разгрома над „светците“.

С категоричния си успех Ливърпул се превръща във фаворит за отличието, след като на полуфиналите се класираха още Манчестър Сити, Стоук Сити и Евертън. За 90-ти път в своята история пък Ливърпул отбеляза повече от пет гола в двубой от който и да е турнир, а Саутхамптън допусна шест попадения у дома си за първи път от 1995 година.

Реално, до 1:4 дори домакините не изглеждаха толкова по-слаби от съперника, но в последните 20 минути Ливърпул не спести никакви усилия и разгърна още по-голяма част от мощта си.

А едва в 41 секунда 'светците' поведоха в резултата чрез Сайдо Мане, но още до почивката мърсисайдци отговориха с три гола. Даниел Стъридж осъществи пълен обрат с попадения в 25-ата и в 29-ата минута в първия си мач под ръководството на Клоп, докато Ориги откри сметката си в самия край на първото полувреме.

След това в 68-ата белгиецът покачи на 1:4, последва страхотен гол на резервата Джордан Айб в 73-ата минута, за да се стигне до 86-ата, когато Ориги оформи хеттрика си и бомбастичния краен резултат 1:6.

Жребият за полуфиналите в турнира за Купата на лигата в Англия бе изтеглен след категоричната победа на Ливърпул. Полуфиналите ще са на разменно гостуване. Първите срещи ще се проведат през седмицата, започваща на 4-и януари, а реваншите - през тази, която започва от 25-и.