Барселона не се смили над 4-тодивизионен отбор за Купата

Носителят на Купата на краля Барселона по убедителен начин се класира за осминафиналната фаза на тазгодишното издание на турнира, след като разгроми с 6:1 четвъртодивизионния Вияновенсе на своя стадион „Камп Ноу“.

Макар и срещу изцяло експериментален състав на каталунците, в първия мач Вияновенсе може да се гордее, че изскобчи равенство 0:0 срещу носителя на златен требъл от миналия сезон. В реванша обаче прошка за аутсайдерите нямаше, въпреки че Барселона отново бе без звездите Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар.

Даниел Алвес откри резултата още в четвъртата минута, а в 21-ата Сандро Рамирес, който направи сериозни пропуски в миналия двубой срещу този съперник, се разписа за 2:0. Хуанфран върна едно попадение за гостите в 29-ата, но отново Сандро се погрижи зрителите да не се тревожат сериозно на почивката – 3:1 в 31-ата минута.

Мунир ел Хадади, отново Рамирес за своя хеттрик и пак Мунир през второто полувреме осигуриха разгромен успех за Барселона.

All Goals - Barcelona 6-1 Villanovense - 02-12...by TheCultures