Припомнете си: ЦСКА смаза съперника на Черно море през 2002

Носителят на Купата на България Черно море се изправя срещу беларуския Динамо (Минск) в първия си двубой (от втория кръг) на квалификациите в Лига Европа. „Моряците“ са спокойни и подхождат към отбора със самочувствие, но не са сто процента физически подготвени за сблъсъка, обяви треньорът им Никола Спасов.

Треньорът на Динамо Вук Рашович демонстрира сериозно самочувствие пред сблъсъка и заяви, че неговият отбор бил фаворит. Не така стояха нещата обаче, когато за последно Динамо (М) се изправи срещу български отбор.

През сезон 2002/03 Динамо (М) се падна с ЦСКА в предпоследното стъпало на квалификациите преди основната фаза на турнира, носещ тогава името Купата на УЕФА. На 15 август в беларуската столица воденият от Стойчо Младенов „червен“ отбор разпилява на пух и прах съперника си.

До 47-ата минута резултатът е 4:0 в полза на „армейците“, с което 15-те хиляди по трибуните на стадиона са втрещени. Макдоналд Мукаси открива в 18-ата, в 28-ата Велизар Димитров увеличава аванса на ЦСКА, а в 31-ата Жоао Паоло Брито осигурява още по-комфортна преднина на почивката за гостите.

В 47-ата минута Димитров с втория си гол прави резултата 0:4, а Цигалко реализира почетното попадение за домакините в 66-ата минута. Реваншът не е толкова атрактивен и бляскав, но ЦСКА печели отново – с гол на Артим Шакири от дузпа.

След това ЦСКА изиграва два паметни мача с Блекбърн, но заради повече голове на чужд терен не успява да се класира в основната фаза (1/16-финал) на Купата на УЕФА.