Президентът на Лацио зове за спокойствие преди сблъсъка с Рома

галерия:

снимка: pianetazzurro.it

Президентът на Лацио Клаудио Лотито призова фенове и футболисти да запазят спокойствие преди градското дерби срещу Рома в неделя, което носи допълнителен заряд и заради контрастните цели на двата тима в първенството. „Вълците" са нетърпеливи да затвърдят мястото си в челото на Серия А, а „орлите" продължават борбата за оставане в италианския елит и догодина.

 

„Надявам се да станем свидетели на истински спортен празник в неделя, който ще бъде запомнен с качествената игра на двата тима, а не с инцидентите извън терена", заяви Лотито. „Уважавам правилата на играта, ентусиазма на феновете и страстта им, но агресивните прояви нямат място в предстоящото дерби".

 

„Лацио осъзнава голямото значение на срещата и ще подходи отговорно към нея. Излизаме на „Олимпико" за победа", категоричен бе президентът.