Престижна победа за Литекс над Партизан

снимка: pfclitex.com

Литекс записа престижна победа във втората си контрола в Белек, надделявайки с 2-1 над сръбския гранд Партизан. Оранжевите играха много дисциплинирано през цялата проверка, като съумяхада стигнат до успеха след почивката с попадения на Александър Цветков и Страхил Попов, съобщава сайтът на тима.

Наставникът Красимир Балъков заложи на оптимален състав, в който личаха имената на трима от завърналите се национални състезатели – Страхил Попов, Кристиян Малинов и младокът Кирил Десподов. В нападение обаче отсъстваше все още невъзстановеният голмайстор Уилмар Джордан.

Първите двадесетина минути преминаха без сериозни опасности и интересни атаки пред двете врати. В ариергарда на ловчанлии с добри намеси се прояви новото попълнение Рафаел Перез. В 22-та минута Дринчич от Партизан опита далечен удар от фаул от над тридесетина метра, топката тупна коварно на наводнения терен,но Баривиера се намеси успешно и изби.

В 30-та минута добър пробив на Илич завърши с пас към Бабович, но той от изгодна позиция стреля неточно над вратата.Две минути по-късно Скулетич се измъкна зад гърба на отбраната, но Баривиера спаси удара му.При добавката Рафаел Перез изби втория удар на сръбския нападател.

В 35-та минута оранжевите създадоха 100 процентова ситуация за гол. Страхил Попов изведе отлично Асприля, той надбяга Балажич, но вратарят Лукац излезе предвидливо и предотврати откриването на резултата. В 43-та минута пред колумбиеца се предостави възможност за обстрел на вратата от границата на пенала, но топката мина в страни.

В 53-та минута Рафа Перез изведе Милчо Ангелов, вратарят на сърбите Лукац излезе и го блокира грубо извън границите на наказателното поле, но заради опасната си интервенция бе санкциониран само с жълт картон, вместо със заслужен червен. Десподов изпълни точно пряксвободния удар, но Лукац сигурно улови.

В 60-та минута Винисиус Баривиера демонстрира класа и спаси удара от упор на Скулетич, който за малко не се разписа от зоната на дузпата. В 65-та минута ловчанлии ликуваха с гол на резервата Александър Цветков. Халфът се оказа най-съобразителен при корнер и вкара за 0-1.Първо Перез с глава засече центриране на Десподов и масимално затрудни Лукац, а при добавката Цветков хладнокръвно реализира.

В 78-та минута Партиза съумя да изравни чрез Чиркович, който отбеляза с глава след изпълнение на корнер за 1-1. Радостта на сърбите обаче не бе задълго.В 83-та минута Асприля центрира перфектно от фаул, след което капитанът Страхил Попов с красив гол с глава донесе победата с 1-2

Партизан – Литекс 1-2

0-1 Александър Цветков(65)

1-1 Чиркович (78)

1-2 Страхил Попов (83)

Контрола, Спортен комплекс “Susesi”, Белек,

Партизан: 25.Милан Лукац, 2.Иван Бандаловски, 5.Неманя Петрович, 6.Грегор Балажич, 30.Бранко Илич, 10.Стефан Бабович, 11.Никола Нинкович, 17.Андрия Живкович, 18.Никола Дринчич, 21.Саша Маркович, 32.Петар Скулетич

( Кляич, Волков, Чиркович, Стеванович, Брашанац, Гърбич, Петрович, Маринкович,Шапонджич)

Литекс: 31.Винисиус Баривиера, 16.Страхил Попов, 28.Пламен Гълъбов, 5.Рафа, 13.Васил Божиков, 93.Петрус Бумал, 3.Антон Недялков, 15.Кристиян Малинов, 70.Данило Асприля, 73.Милчо Ангелов, 99.Кирил Десподов

( Горанов, Ал.Цветков, Ал.Георгиев, Колев, Руменов, )