Късен гол лиши Левски от победа над Петролул

снимка: levski.bg

Левски допусна изравняване в 80-ата минута и не можа да запише победа над румънския Петролул в седмата си контролна среща в Турция. Юношата на „сините“ Божидар Краев откри резултата в полза на 27-кратните шампиони в 66-ата минута, след като се възползва от добро подаване на Либан Абди.

Краев с добра техника елиминира противник, преди да прати топката в мрежата, но попадението му не се оказа достатъчно за успеха. Тимът от Плоещ стигна до равенството с едва втория си точен удар в мача – Стефан Велев не можа да изчисти топката и я предостави на Джордже Мареш, който препарира вратаря Пламен Илиев с удара си – 1:1.

Абди бе най-активният в състава на Левски преди почивката, но с изстрелите си не можа да открие резултата, а Валери Домовчийски също нямаше ден пред гола. След паузата Божидар Краев се разигра, но на няколко пъти негови добри подавания не можаха да се превърнат в асистенции заради разминаване в противниковото наказателно поле.

Тримата национали на Левски Владимир Гаджев, Борислав Стойчев и Стефан Велев се завърнаха в състава на „сините“, като старши-треньорът Стойчо Стоев направи още две промени спрямо предишния мач със Спартак (Миява), пускайки в игра Илиев на вратата и Либан Абди.

Веселин Минев и Антонио Аниете не взеха участие в срещата, а трайно контузеният Георги Сърмов се върна в България, за да се подложи на операция – той ще пропусне мачовете до края на сезона в А група.

Стартов състав на Левски: 23. Пламен Илиев, 15. Роман Прохазка, 31. Емил Нину, 5. Борислава Стойчев, 3. Аймен Белаид, 45. Владимир Гаджев, 77. Стефан Велев, 10. Мигел Бедоя, 11. Луис Педро, 30. Либан Абди, 17. Валери Домовчийски