Преобразен Челси зарадва феновете с отлична победа (ВИДЕО)

Челси изигра най-силния си мач за сезона в английската Висша лига и спечели с 3:1 домакинството си Съндърланд в среща от 17-ия кръг на стадион „Стамфорд Бридж“. Бранислав Иванович, Педро Родригес и Оскар се разписаха за „сините“, а след грешка на Тибо Куртоа гостите стигнаха до почетно попадение на Фабио Борини.

Челси вече са на 16-та позиция с 18 точки, докато Съндърланд остана предпоследен с 12 пункта.

Срещата започна по-добре за Челси и новият треньор на тима Гуус Хидинк. "Сините" излезнаха напред в резултата още в 6', след като Бранислав Иванович засече с глава центриране от корнер.

Силната игра на шампионите продължи и след само още 7' на терена, те си осигуриха аванс от два гола. Този път точен бе Педро Родригес. Испанецът се възползва добре от центриране на Иванович, което Диего Коста не увладя добре. Това обаче направи бившият играч на Барселона, който елегантно се освободи от защитник на гостите и заби топката за 2:0. 3

Челси продължи да доминира до края на полувремето и правеше страхотни многоходови комбинации, които не се забелязваха досега през сезона с присъствието на Жозе Моуриньо на пейката.

Феновете отделиха 5-10 минути в началото на срещата да скандират името на Специалния, но неговите бивши възпитаници определено зарадваха публиката с разнообразните си изпълнения. В 50-ата минута Уилиан получи добър пас в наказателното поле и премина през защитник, след което тръгна да заобикаля вратаря, който го спъна и го избута встрани. Оскар реализира отсъдената дузпа, но само две минути по-късно Фабио Борини случайно намали на 3:1, след като Куртоа с нелепа намеса прати кълбото в коляното на италианеца и той от упор нямаше как да сбърка.

До края на срещата домакините изпуснаха още няколко добри положения, а и Съндърланд можеше да намали още изоставането си в головете, но Куртоа не допусна повече грешки и крайният резултат остана 3:1.

Chelsea V. Sunderland [3 - 1] - 19/12/2015by Pathmanathan_Cumanan