Преиграват Галатасарай – Ювентус от 15 часа

В сряда от 15:00 часа ще бъде преигран решителният двубой от Група В на Шампионската лига между Галатасарай и Ювентус на стадион „Тюрк Телеком Арена“ в Истанбул.

Както Sporta.bg вече ви съобщи, срещата бе прекратена в 31-ата минута заради силна снежна виелица, която покри тревата на терена и скри от футболистите очертанията на игрището.

Така днес от 15 ще бъдат доиграни оставащите 59 минути от битката между двата тима, които спорят за второто място в Група В и за билет към осминафиналите догодина.

Към момента Ювентус е на втората позиция с 6 точки, а Галатасарай е трети с 4. „Старата госпожа“ се нуждае от поне равенство, докато само победа ще свърши работа на домакините.

В другия мач от групата Реал Мадрид спечели с 2:0 като гост на Копенхаген, а Кристиано Роналдо се завърна и влезе в историята с 9-ия си гол в груповата фаза на Шампионската лига. Датският клуб със сигурност ще остане на последното 4-то място с 4 точки, което означава, че Галатасарай и Юве са си осигурили минимум класиране за 1/16 финалите на Лига Европа. Лидер е Реал Мадрид с 16 пункта.

Историята помни и други случаи, в които мач между Галатасарай и Ювентус не се провежда по план. През 1998-ма година Италия отказва да екстрадира кюрдския сепаратист Абдула Окалан в Турция и срещата между двата тима е забавена с около седмица, преди в крайна сметка да се изиграе в Истанбул и да завърши 1:1.

През 2003-та година в турския град има терористични атаки и това провокира отлагането на срещата с около седмица. С два гола на Хакан Шукур Галатасарай печели с 2:0.