Олимпиакос се класира за осминафиналите след корида с Андерлехт

Отборът на Олимпиакос ще играе в осминафиналите на Шампионската лига, след като се наложи с 3:1 при домакинството си на Андерлехт в последен мач от група С на турнира.

Двата отбора направиха изключително интересен двубой, който ще се запомни с три отсъдени дузпи за Олимпиакос, двете от които пропуснати и три червени картона за гостите от Белгия.

Хавиер Савиола отбеляза две от попаденията аз гръцкия гранд (34’, 58’), а третият гол за Олимпиакос вкара Алехандро Домингес, който бе точен при третата отсъдена дузпа в полза на своя отбор. Почетното попадение за Андерлехт бе дело на Саша Клиестан в края на първото полувреме.

След тази победа Олимпиакос събра 10 точки, колкото и миналогодишния финалист Бенфика, който победи ПСЖ с 2:1 в другия мач от групата, но напред продължават гърците заради по-добрите си показатели в директните двубои. За португалския гранд остава утехата, че ще играе в Лига Европа, докато Андерлехт завършва на последно място е едва 1 спечелена точка.

Срещата започна много динамично и след няколко пропуска пред двете врати, Олимпиакос и Андерлехт си размениха по един гол в рамките на пет минути. Първо Хавиер Савиола даде преднина на домакините в 34’, но радостта на гърците трая кратко, защото Саша Клиестан направи 1:1 в 39’.

През второто полувреме заваляха дузпи и червени картони. В 49’ Шейку Кояте получи втори жълт и съответно червен картон, а заради нарушението му домакините получиха правото да изпълнят дузпа. С отговорността се нагърби ветеранът Савиола, но не сполучи.

Десетина минути по-късно (58’) аржентинецът се реваншира за пропуска си от бялата точка с втори гол, а Олимпиакос спечели втора дузпа в 72’, но и тя бе пропусната, този път от Владимир Вайс.

Две минути преди края на редовното време (88’) белгийците останаха с 9 човека, след като и Фабрис Н’Саката пое преждевременно към съблекалните с втори жълт, респективно червен картон.

След нови две минути (90’) Андерлехт вече беше с 8 футболисти след директен червен картон на вратаря Силвио Прото. За нарушението му пък бе назначена трета дузпа, като този път зад топката застана Алехандро Домингес, който не допусна грешка, оформяйки крайното 3:1 в полза на Олимпиакос.