Пред Велизар Димитров ЦСКА зарадва феновете с голово шоу

ЦСКА зарадва около 6 хиляди свои екзалтирани фенове на стадион „Българска армия“ с победа 3:2 в празничната контрола срещу Металург (Донецк), която се яви кулминацията на неделния „червен“ фест.

Старши-треньорът Стойчо Младенов очаквано даде поле за изява на повечето си футболисти, като на вратата започна титулярът Якуб Дивиш, а в защита освен капитана Валентин Илиев се подредиха Венцислав Василев, Тончи Кукоч и 195-сантиметровият хърватин Марин Оршулич.

В началото на второто полувреме Илиев бе заменен от Денис Причиненко. Стивън Сънди игра в средата на терена до почивката, преди да отстъпи мястото си на Борис Галчев, а Тони Силва и Неманя Милисавлевич действаха по крилата.

Маркиньос оперираше като звено между халфовете и нападателите през първото полувреме и се отчете с асистенция за първото попадение на „армейците“, като след почивката на негово място влезе Еденилсон Бергонси.

Въпреки че Серджиу Буш е основен голмайстор на ЦСКА досега през сезона, Стойчо Младенов гласува доверие на Жуан Фелипе и Жоаким, които му се отплатиха с попадения още преди паузата. След почивката в игра се появиха още Стоян Колев, Буш, Пламен Крачунов и Кристиан Супусепа.

4112278

В състава на Металург личеше името на бившия флангови нападател Грегори Нелсън, който имаше основна заслуга за гола на украинците през първото полувреме. Велизар Димитров присъства като гост на ЦСКА и заедно с Тодор Янчев получи почетна звезда в алеята на славата, като такава почест бе оказана и на покойния Никола Цанев.

Друг любимец на „червените“ фенове – Жуниор Мораес – не присъства на контролата, защото очаква раждането на детето си.

Още в 3-ата минута ЦСКА поведе в резултата след центриране от корнер на Маркиньос, което премина през куп футболисти в наказателното поле и попадна в Жоаким. Той реагира светкавично и не се поколеба да прати топката в мрежата на вратаря Бандура – 1:0.

Грегори Нелсън със самостоятелен пробив си освободи позиция за центриране в наказателното поле, което непокритият Лазич засече зад голлинията на Дивиш – 1:1 в 5-ата минута. След половин час игра обаче Жоаким показа класа в атака и след като преодоля защитник на Металург, нахлу в пеналтерията и предостави пред точката за дузпа за Фелипе, който нанесе решителен удар за 2:1.

Александър впечатли феновете на трибуните с много красив гол за 2:2 в 73-ата минута, когато с мощен диагонален шут от над 20 метра не остави шансове на Стоян Колев. Само 120 секунди по-късно обаче „армейците“ си върнаха аванса в резултата за удоволствие на зрителите, благодарение на хубаво двойно подаване между Буш и Милисавлевич и точен завършващ удар на сърбина – 3:2.