Португалия заслужи мястото си на Евро 2012 по категоричен начин

Отборът на Португалия се класира за Европейското първенство по футбол в Полша и Украйна догодина. Иберийците успяха да победят в срещата реванш тима на Босна и Херцеговина с категоричното 6:2.

Първата среща между двата тима в Сараево завърши 0:0. Интересното е, че преди две години двата тима отново играха бараж, като тогава португалците постигнаха две минимални победи с по 1:0.

Домакините започнаха много надъхано и още в 6-та минута Раул Мейрелеш стреля опасно близо до гредата. Само две минути по-късно обаче звездата на португалците Кристиано Роналдо с фамозен удар от статично положение не остави шансове на вратаря за 1:0.

Натискът на домакините продължи и Нани с хубав изстрел покачи на 2:0. Босненците успяха да се върнат в мача с единственото си по-сериозно положение. В края на полувремето Фабио Коентаро игра с ръка в наказателното поле и Звездан Мисимович бе точен от бялата точка.

Отговорът на португалците бе много бърз и в началото на втората част след бърза контра атака Кристиано Роналдо отбеляза за 3:1. Босненците се изнервиха и Сенад Лукич получи втори жълт картон за разправии с рефера. Въпреки това обаче Босна вкара втори гол за 3:2 дело на Емир Спахич. Отново домакините отговориха бързо и Елдер Пощига отбеляза за 4:2.

В края на мача гостите се предадох, а домакините решиха да зарадват публиката с още два гола. Мигел Велосо бе точен от фаул, а Пощига оформи крайното 6:2.