Португалия тресна Аржентина с 2:0, Южна Корея съсипа Фиджи с осем парчета

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Португалия победи двукратния олимпийския шампион Аржентина с 2:0 на старта на турнира в Бразилия. Гонсало Пасиенсия откри резултата в 66-ата минута, а резервата Пите Трабула в 84-ата минута вкара второто попадения за португалците.

Срещата се игра пред 45 хиляди зрители на олимпийския стадион.

В другата среща от група D Хондурас спечели срещу Алжир с 3:2.

Отборът на Бразилия извъртя разочароващо равенство 0:0 с Южна Африка в първия си мач от група А на олимпийския турнир по футбол за мъже.

В другия мач от групата Ирак и Дания завършиха 0:0. Бразилия ще играе срещу Ирак в неделя.

Защитаващият титлата си тим на Мексико и Германия завършиха 2:2 в група С. Република Корея пък разгроми Фиджи с 8:0.

В група В Швеция и Колумбия завършиха 2:2.

Олимпийският шампион от 1996 Нигерия победи Япония с 5:4. Четири гола за африканците вкара Огенекаро Етебо, а едно добави Садик Умар.