Порто взе крехък аванс в битката с Наполи

Отборът на Порто взе минимален аванс от един гол, след като се наложи с 1:0 над Наполи в първи мач от осминафиналните сблъсъци в Лига Европа, игран на стадион „До Драгао“ в Порто.

Така новият наставник на „драконите“ Луис Кастро дебютира с победа в Европа, след като замени на поста уволнения на 5 март Пауло Фонсека.

Единственото попадение в двубоя бе дело на Джаксон Мартинес в 57-та минута, когато Порто най-накрая успя да превземе вратата на неаполитанците.

Домакините започнаха по-активно срещата и натиснаха съперника си, като създадоха няколко доста опасни положения. Португалският гранд можеше да открие резултата още след 12 минути игра, когато Джаксон Мартинес стреля отблизо, но Пепе Рейна показа невероятен рефлекс и съумя да избие топката.

До края на първото полувреме „драконите“ продължиха да търсят по-настоятелно гола, докато Наполи също показваше зъби с бързи контраатаки, основно острие, в които бе Гонсало Игуаин.

Порто тръгна с лошото и след почивката, като страховит изстрел на Фернандо от дистанция бе спасен от Рейна в 47-ата минута.

Гостите отговориха с удар на Игуаин малко по-късно (53'), но Хелтон имаше късмет и успя да избие с крак. Отново с крак трябваше да спасява стража на Порто минута след това, когато спря изстрел с глава на Раул Албиол след центриране от корнер.

В ответната си атака (56') Наполи отново застраши мрежата на Хелтон, като отново в стрелкова позиция се озова Игуаин, но този път стражът на домакините успя със сетни усилия да избие коженото кълбо.

4072684

Така се стигна до 57-ата минута, когато Порто изчака своя момент и наказа съперника си след статично положение - корнер.

Топката бе центрирана в наказателното поле, Джаксон Мартинес отправи не много силен удар, но кълбото рикушира в Раул Албиол и промени траекторията си, което обърка Рейна, за да влети в мрежата му за 1:0.

4072683

в 82-ата минута "драконите" удариха и греда, след като в бранителят Наполи на Мигел Бритос изчисти топката в тялото на Хуан Кинтеро от Порто и тя се отклони от напречния стълб.

В крайна сметка но нови попадения в мача не се стигна и португалският гранд ще трябва да брани крехката си преднина на реванша в Неапол след седмица.