Порто се изложи, не можа да бие Аустрия

Порто изпусна отличен шанс да измести Зенит от второто място в Група G, след като записа разочароващо равенство 1:1 у дома на Аустрия (Виена).

По-рано днес Зенит също направи 1:1 с Атлетико (Мадрид) и ако Порто беше постигнал очакван домакински успех, щеше да изпревари руския клуб от призовата позиция.

Към момента – кръг преди края на груповата фаза – Атлетико е лидер с 13 точки, следван от Зенит с 6, Порто с 5 и Аустрия с 2.

В последните мачове от груповата фаза Атлетико приема Порто, докато Зенит ще има по-леката задача да гостува на Аустрия във Виена.

Гостите от Австрия изненадващо откриха резултата в 11-ата минута, когато Киенаст попари трибуните на „Ещадио до Драгао“ с далечен изстрел, който не остави никакви шансове на вратаря Елтон.

Джаксон Мартинес все пак възстанови равенството в 48-ата минута, но домакините не успяха да осъществят пълен обрат до края на второто полувреме.