Моуриньо: Базел заслужено ни победи

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо призна превъзходството на Базел след втората загуба на лондончани от швейцарците в групите на Шампионската лига през този сезон. Португалецът добави, че единственото хубаво нещо за неговия отбор след този мач е, че се е класирал за осминафиналите.

Мохамед Салах вкара единствения гол при успеха с 1:0 на отбора на Иван Иванов три минути преди края на редовното време, а с трите точки Базел се изкачи на второ място в група F, изпреварвайки Шалке 04.

Германците направиха нулево реми при гостуването си на Стяуа в Румъния и по този начин гарантираха място на Челси на осминафиналите. Шалке пък ще трябва да изчака последния мач, в който приема Базел в директен спор за второто място в групата, като реми не устройва “кралскосините”.

Базел натрупа допълнително самочувствие, след като прекъсна серията на Челси от 29 мача без загуба у дома в груповата фаза на Шампионската лига, побеждавайки лондончани насред “Стамфорд Бридж” на старта на кампанията през септември, а сега повтори упражнението и на “Санкт Якоб Парк”.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо не можаха да отправят нито един удар във вратата на съперника, но мениджърът им отказа да ги обвини за загубата, отдавайки слабата игра на футболистите си с натрупана умора.

“Загубата ни беше заслужена, но ние продължаваме напред заради другия резултат в групата. Това е единственото хубаво нещо. Сега трябва да постигнем резултат вкъщи, така че чакаме Стяуа”, каза португалският специалист след мача.

“Играта ни не ми хареса от първата минута, когато допуснахме грешка в защита. Признаци на стабилност и контрол показахме само на моменти през второто полувреме.

Усети се, че футболистите са изморени, което се дължи на двуседмичната пауза с националните отбори. Пристигането и решителния мач с Уест Хям в Премиършип след това, в който момчетата се раздадоха докрай. Днес обаче трябваше са платим цената, защото в играчите има много натрупана умора.

“Не ги упреквам, защото ги разбирам. Отборът не беше свеж и може би аз трябваше да направя повече промени, но исках да запазя същия състав, защото те играха толкова добре срещу Уест Хям”, каза още Жозе Моуриньо.