Порто и Бешикташ не се победиха

Порто и Бешикташ завършиха при равен резултат 1:1 в двубой от група L на Лига Европа, в която е и родния гранд ЦСКА, който тази вечер защити честта на българския футбол и постигна победа в гостуването си на Рапид Виена.

Порто поведе в резултата след гол от дузпа на Фалкао в 37-мата минута, а Бешикташ стигна до равенството след попадение на Нихат в 61-вата минута. Интересен факт представлява това, че и двата отбора завършиха мача с намален състав, защото червени картони получиха Родригес от състава на домакините и Тораман от тима тима на Бешикташ.

Срещата започна с лек превес на домакините, които имаха териториално предимство. Ключовият момент през първото полувреме стана в 35-тата минута, когато Фалкао бе спънат в наказателното поле на Бешикташ от Хакан Арикан и съдията отсъди дузпа. 11-метровият наказателен удар бе изпълнен именно от Фалкао, който с десния крак реализира за 1:0 в полза на Порто.

Положението на домакините се влоши в 60-тата минута, когато Родригес получи червен картон за неспортменско поведение и по този начин Порто остана с човек по-малко на полето.

Бешикташ се възползва от численото си преимущество и само една минута по-късно Нихат с невероятен изстрел от далечна дистанция с десния крак изравни резултата 1:1 в 61-вата минута.

Двубоят стана още по-интересен в 67-мата минута, когато Тораман от отбора на Бешикташ също бе декориран с червен картон и по този начин и двата тима останаха с по 10 човека на терена.

До края на срещата не се стигна до нов гол и така двубоят между Порто и Бешикташ завърши при равен резултат 1:1.

Тимът на Порто е лидер в група L и има актив от 10 точки след 4 изиграни кръга. Бешикташ е на второ място в карето със седем пункта, а родният ЦСКА и Рапид Виена са с по 3 точки.