Ливърпул победи Наполи след хеттрик на Джерард

Отборът на Ливърпул победи Наполи с 3:1 като домакин в среща от група К на Шампионската лига.

Наполи поведе в двубоя с гол на Лавеци в 28-мата минута, но "мърсисайдци" стигнаха до обрат в срещата след хеттрик на Стивън Джерард, който се превърна в герой на мача като изравни резултата в 75-тата минута, а след това донесе успеха на тима си с късни голове в 88-мата и 90-тата минута на двубоя.

Срещата започна добре за Наполи и в 28-мата минута Лавеци откри резултата след добро взаимодействие с Кавани и по този начин гостите поведоха с 1:0.

Ливърпул се опитваше да стигне до обрат в мача и натискът на домакините доведе до резултат в 75-тата минута, когато Джерард се пребори за една топка и прати коженото кълбо във вратата на гостите, реализирайки за 1:1

"Мърсисайдци" нанесоха своя удар в края на срещата, когато в 88-мата минута Джонсън бе спънат в наказателното поле на Наполи, съдията отсъди дузпа, а Джерард с хладнокръвен изстрел реализира второто си попадение в мача, правейки резултата 2:1.

До края на срещата Джерард оформи своя хеттрик като реализира гол в 90-тата минута и по този начин фиксира крайното 3:1 в полза на Ливърпул срещу Наполи.

След победата Ливърпул е лидер в група К с актив от 8 точки, на второто място в карето се намира Стяуа с 5 пункта, а Наполи и Утрехт са на последните две позиции с по 3 точки.