Порто гледа към следващата фаза след бой над Алтетик (Билбао)

Отборът на Порто се справи с 2:0 при гостуването си на Атлетико (Билбао) в среща от група H на Шампионската лига.

С тази победа португалците се класираха за следващата фаза в турнира като имат 10 точки на първа позиция в класирането. Головете за победата бяха дело на Джаксън Мартинес (56) и Ясин Брахими (73).

Гостите от Порто започнаха много по-добре двубоя и имаха инициативата от началните минути. Домакините предимно се защитаваха и очакваха атаките на своя съперник. Още в 12-та минута Мартинес можеше да открие, но стреля силно над вратата. Малко след това вратарят Горка Ирайсоз трябваше да се намесва след пряк свободен удар на Майкон.

В края на полувремето натискът на гостите се засилваше. Първо удар на Брахими мина много близо до вратата, а в 41-та минута съдията даде дузпа за нарушение на Баленсиага срещу Данило. Джаксън Мартинес обаче нацели горната греда.

Порто заигра по-уверено второто полувреме. Добра така на Гомес и Гурпеги намери Джаксън Мартинес в малкото наказателно поле и той се разписа за 1:0. Брахими продължи с чудесните изяви и се възползва от грешка на вратаря, който не успя да спре топката и покачи на 2:0. Баските имаха само един шанс дело на Гилермо, който удари гредата.

С тази загуба обаче Атлетик (Билбао) остава на последно място в групата с 1 точка, докато Порто е лидер с 10.