Поредно разочарование: Гришо изхвърча от Куинс във втория кръг

снимка: twitter

Шампионът от миналата година на тенис турнира в "Куинс Клъб" в Лондон Григор Димитров загуби своя мач от втория кръг срещу представителят на Люксембург Жил Симон с 4:6, 6:7 (5) и отпадна от надпреварата. Българинът отново бе непостоянен на своя сервис, а когато имаше възможност за пробив не се възползваше от нея.

В първия си сервис гейм Мюлер пласираше добре началния си удар и лесно откри резултата в своя полза с гейм на 0. Българинът също показа, че умее да сервира добре и започна с два аса на сметката си. Последваха две разигравания, в които отново началният удар даде възможност за атака на Димитров, който се възползва от шанса си и също спечели подаването си без да изгуби точка.

В третия гейм на срещата Димитров стартира на добри обороти и успя да докара нещата до 40:40, последва страхотен ретур-уинър и първа точка за пробив. Брейкбола бе бързо отразен с мощен сервис по правата, но веднага след това последва нов печеливш уинър за българина, но отново началният удар спаси представителя на Люксембург. Световният №48 спаси и трета точка за пробив, като успя да реализира два аса, а след това последва и непредизвикана грешка на Гришо от бекхенд. Нов бърз гейм на сметката на родния №1, който продължаваше серията си от силни сервиси и не позволяваше на опонента му да влезе в разиграване.

Мюлер спечели лесно третото си подаване в мача, след като отново зрителите на централния корт станаха свидетели на бърз гейм, в който главна роля играше сервисът. Хасковлията също продължи стабилното си сервиране и спечели подаването си отново без да даде точка на противника.

В седмата част Димитров успя да спечели първата точка, но след това опонента му взе нещата в свои ръце и отново излезе напред в резултата - 3:4. При своето подаване обаче, поставеният под №6 изкара лесен форхенд в аут и позволи да се стигне до 15:30. Последваха три мощни сериса, които спомогнаха за изравняването на реултата. Българинът отново спечели първата точка в подаването на противника, но след това не успя да се добере до нищо повече. Като гръм от ясно небе падна пробивът, който Мюлер направи в десетия гейм. Представителят на Люксембург бе спечелил едва седем точки в геймовете, в които Григор сервираше, но този път показа концентрация и излезе напред в резултата.

4143562

Вторият сет започна по вече познатия метод. Мощни и добре пласирани сервиси на Мюлер, които бяха неуловими за сънародника ни - 1:0. Сънародникът ни сервираше така, както го правеше и преди пробива и очаквано спечели гейма на 0.

Няколко сервиса в тялото от страна на Мюлер му помогнаха да излезе за пореден път напред в резултата - 1:2. Трудно начало във втория сервис гейм на поставения под №6 в турнира, като той позволи да се стигне до 0:30 след непредизвикана грешка последвана от два сгрешени сервиса. Моментално след това обаче Димитов успя да направи два аса, но ретур-уинър на Мюлер му донесе първа точка за пробив в сета. Тя обаче също бе отразена след страхотен минаващ бекхенд по правата, който буквално препарира представителят на Люксембург. Все пак отново сервисът дойде на помощ и ново равенство - 2:2.

В петия гейм Мюлер показа качества на мрежата, като на няколко пъти пробва сервис-мрежа и това му помогна за бързото спечелване на подаването си. Българинът загуби първата точка в подаването си, но след това, с помощта на началния си удар отново изравни резултата.

Познатата схема - скоростен сервис гейм за световния №48 в седмия гейм. Момментално българинът изравни, като темпото на игра заприлича на средата на първия сет, когато двамата печелеха геймовете си за по-малко от минута.

В деветия гейм българинът успя да стигне до 15:15 и изпусна възможност за 15:30 след втори сервис на противника. Веднага след това бяха изстреляни нови два "куршума" от ракетата на Мюлер за 5:4. Димитров отново показа слаба игра в края на втория сет и той позволи на противника да изравни резултата при 30 равни. Все пак 48-ия в света допусна две грешки от форхенд и поредно равенство.

Отговорът на Мюлер не се забави и той спечели подаването си на 0. Вторият сет ще завърши сле тайбрек, сле като сънародникът ни също спечели подаването си без да даде точка на противника.

За отрицателно време Гришо излезе напред в резултата с 3:0, след като се възползва от двойна грешка на опонента, а след това направи точно обратното със своя. Сервисът отново бе ключов в следващите две разигравания, като помогна на Мюлер да намали до 3:2. Недопустима грешка от ракетата на българина позволи изравняване при 3:3 и представителят на Люксембург скоро излезе напред в резултата при 5:4. Форхенд по правата, който залепна върху линията му донесе два мачбола при 6:4. Първият бе спасен с мощен начален удар от хасковлията, но при втория българинът бе хвнат в крачка, с което и елиминиран от напдреварата след 7:5.

4143561

До сега двамата са се срещали два пъти, като са си разменили по една победа. Хасковлията спечели първата им среща, през 2012 именно на тенис турнира в Куинс, който е подгряващ за третия за годината турнир от Големия шлем Уимбълдън, с 7:6 (1), 6:4, а през тази година Мюлер надделя в сблъсъка им в Ротердам с 6:2, 7:6 (8).

През вчерашния ден шампионът от Откритото първенство на Франция по тенис Стан Вавринка отпадна във втория кръг на турнира в Куинс на сингъл, а след това и на двойки в партньорство с българина Григор Димитров.

Вавринка не успя да се справи с южноафриканеца Кевин Андерсън като трябваше да се бори за пет мач-пойнта преди да отстъпи с 6:7 (4:7), 6:7 (11:13).

Поставеният като номер 3 в турнира Милош Раонич победи Ришар Гаске от Франция с 6:4, 6:7 (5:7), 6:1 и се класира за 3-и кръг, на какъвто етап ще играе за първи път от месец май насам, когато претърпя операция на крака. Раонич реализира 29 аса, но му се наложи да чака три сета за успеха си.

В среща от същия етап на турнира Жил Симон (Франция) се справи с Танаси Кокинакис (Австралия) с 6:4, 6:2.