Попето вкара исторически гол в Русия

снимка: rubin-kazan.ru

Ивелин Попов отбеляза исторически гол в Премиер лигата на Русия при равенството 1:1 на своя Рубин като гост на Урал в мач от 24-ия кръг. Капитанът на българския национален отбор вкара първия гол след откриването на чисто новия стадион "Екатеринбург Арена". Той е построен специално за световното първенство след няколко месеца, а Попето вече започна традицията да се бележат голове на съоръжението, което бе препълнено от 25 000 зрители.

За Урал това имаше възможност да стори друг българин - крилото на Урал Николай Димитров. Хичо можеше да отбележи първото попадение за тима си на новия стадион, но профука дузпа в средата на първото полувреме, с което предизвика негативна реакция от треньора си Александър Тарханов. Бившият играч на Славия бе сменен, след като направи посредствен мач.

Иначе Попов отбеляза попадение в 34-ата минута, а чак в 73-ата Ерик Бецфалви съумя да изравни. Същият обаче получи червен картон 15 минути след гола си. Рубин заема 9-ото място в първенството с 28 точки, а Урал е на позиция пред казанци с пункт повече.